Gjermania mbyll nje vjeshte te mire ne turizem!

Written by on 05/12/2018

Drejtori i Entit Gjerman te Turizmit ka theksuar se muajt e vjeshtes ne Gjermani kane qene te sukseshem per sa i perket turizmit vendas. Sipas te dhenave me shume se 14 milione turiste jane regjistruar ne qytetet e destinacione kryesore gjermane gjate periudhes shtator nentor te ketij viti. Kjo perben nje rritje me 4% me shume se vjeshta 2017. Gjermania renditet e katerta ne Europe si destinacioni me i preferuar turistik pas Frances, Spanjes dhe Britanise.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background