Europa përfshihet nga reshjet e dëborës

Written by on 16/05/2019

 

 

Një rekord i ri për temperaturat e ulëta në muajin maj është vendosur në ishullin francez në Mesdhe, Korsikë, ku reshjet e bores kane mbuluar te gjitha rruget. Sipas BBC, moti në Evropë është i pazakontë ndërsa temperaturat kanë rënë ndjeshëm në Spanjë, Portugali dhe Qipro. Në Evropë do të rikthehet i ftohti, ndërsa Greqia dhe Ballkani, përfshirë vendin tonë, janë përballur me reshje të shumta shiu. Dhe në fundjavë, situata nuk do të jetë aspak më e mirë


Current track

Title

Artist

Background