Britania e Madhe mund të varfërohet së shpejti

Written by on 20/08/2019

Sipas njoftimeve zyrtare britanike vendi do të humbasë ushqime të freskët, karburant dhe barna në rastin e një Brexit pa marrëveshje. Ky është vetëm skenari më i keq që ka të ngjarë të ndodhë.Portet britanike do të jenë në shkrirje për të paktën 3 muaj dhe do të ketë probleme të mëdha në kufi me Irlandën. Një Brexit pa marrëveshje do të krijonte presion të vazhdueshëm ndaj qeverisë për të përgatitur qytetarët britanikë.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background