Zyrtare, 10 shkurti dita e Cliff Burton ne Kaliforni

Zyrtare, 10 shkurti dita e Cliff Burton ne Kaliforni

Like
47
0
Wednesday, 07 February 2018
Updates

Metallica kane njoftuar lajmin se Bordi i Supervizoreve nga Alameda County California kane vendosur 10 Shkurtin si diten perkujtimore te basistit te tyre te ndjere Cliff Burton

Ky 10 Shkurt , ne te cilin ai duhej te ishte 56, do te jete data e pare perkujtimore e artistit legjendat te Metalicave

Gjithcka nisi nga nje peticion i fansave te grupit Metallica vetem pak jave me pare dhe qe u konkludua me sukses nga bordi i vendit ne te cilin Cliff u lind 56 vite me pare

Cliff Burton humbi jeten tragjikisht ne nje aksident automobilistik qe perfshiu autobusin e bandes Thrash Metal gjate turneut te tyre “Master Of Puppets” ne Shtator te vitit 1986 ne Suedi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *