Turqia, destinacioni që preferohet gjithnjë e më shumë nga turistët për pushime!

Written by on 24/07/2021

Pronarët e bizneseve në pikat e nxehta të njohura të Stambollit, po raportojnë për një ngritje të dukshme në aktivitetin turistik gjatë këtyre ditëve. Sipas tyre, interesi nga turistët ndërkombëtarë është rritur. Shumica e mysafirëve janë nga Shtetet e Bashkuara, ndërsa vihet re rritja e vizitorëve nga Evropa dhe nga Lindja e Mesme të tilla si Kuvajti, Katari dhe Libani.

Aktualisht Britania e Madhe ende nuk lejon udhëtimet në Turqi ndërsa Gjermania inkurajon qytetarët e saj të pushojnë brenda Bashkimit Evropian./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist