Tripadvisor: Turi ne Vatikan, me i preferuari ne bote

Written by on 21/02/2019

Tripadvisor: Turi ne Vatikan, me i preferuari ne bote
Turi ne qytetin e Vatikanit eshte shpallur si turi me i pelqyer ne bote nga Tripadvisor. Studimi eshte bere nga ekspertet e websitit te udhetimeve ne baze te prenotimeve qe turistet kane bere dhe pershtypjeve pozitive qe kane lene. Per kete vit turet ne shtetin fqinj Itali kane qene nder me te preferuarat ku pas Vatikanit, nje dite ne Firence vjen ne vend te dyte dhe turi i vererave ne Toskane ne vend te trete. Me pas ne renditje jane turi me krocere ne lumin e Chicagos, bileta per nje tur ne majen e One World Trade Center dhe nje tur me autobus ne Paris.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist