Tokio nis sot Lojërat Paralimpike/ Kompeticioni do të zhvillohet pa tifozë!

Written by on 24/08/2021

Në Tokio të Japonisë nisin sot Lojërat Paralimpike. Lojërat do të hapen në mbrëmje nga perandori i Japonisë, Naruhito, por rregullat e koronavirusit nënkuptojnë që shumica e 68,000 vendeve të stadiumit do të jenë bosh.

Paralimpiada e këtij viti do të përfshijë 4,400 atletë nga 162 skuadra, përfshirë një që përfaqëson refugjatët. Lojërat do të zgjasin deri më 5 shtator dhe pothuajse të gjitha aktivitetet do të mbahen pa spektatorë.

Radio Travel.al


Current track

Title

Artist

Background