Të udhëtosh në Disney Park gjatë Covid-19: Çfarë duhet të dish para se të shkosh

Written by on 08/03/2021

Nëse po planifikoni të udhëtoni në një nga Disney Parks & Resorts në të gjithë botën duhet të dini se ato do të hapen me kapacitet të reduktuar duke filluar nga 1 prilli. Ken Potrock, president i Disneyland Resort u shpreh për CNN se: “Ne jemi të inkurajuar që parqet kanë një rrugë drejt rihapjes këtë pranverë, duke kthyer mijëra njerëz në punë dhe duke ndihmuar shumë të gjithë komunitetin tonë”.

Disney park tickets: How much would it cost to visit every resort?

 

Megjithatë rastet e koronavirusit mbeten të larta në të gjithë globin. Zyrtarët shëndetësorë paralajmërojnë se udhëtimi rrit shanset tuaja për t’u prekur dhe përhapur virusin. Sipas tyre, qëndrimi në shtëpi është mënyra më e mirë për të ndaluar transmetimin./radiotravel.al 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist