Spanja sheh një riaktivizim të turizmit ndërkombëtar për shkak të nivelit të lartë të vaksinimit

Written by on 04/11/2021

Numri i turistëve të huaj që vizituan Spanjën u katërfishua në shtator duke kapur shifrën 4.7 milionë, treguan të dhënat nga Zyra Kombëtare e Statistikave. Kjo pasi ritmi i vaksinimit dhe kufizimet e buta të udhëtimit joshën më shumë vizitorë.

“Udhëtimi ndërkombëtar në Spanjë po rimëkëmbet shpejt dhe mund të lejojë që kombi i varur nga turizmi të arrijë nivelet e vizitorëve të huaj para pandemisë deri në vitin 2022,”, tha qeveria spanjolle pasi të dhënat treguan një rritje të mprehtë të mbërritjeve në shtator./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist