Siçili, shpërthen krateri vullkanit në ishullin Stromboli

Written by on 04/07/2019

 

 

Pasditen e djeshme janë regjistruar një sërë shpërthimesh në kraterin e vullkanit të ishullit Stromboli në Siçili. Shpërthime të fuqishme kanë shkaktuar panik te banorët dhe turistët e shumtë, të cilët kanë kërkuar shpëtim duke u hedhur në det. Skuadra e zjarrfikëseve ka nisur punimet për shuarjen e zjarreve , dhe rojet bregdetare kanë vënë në dispozicion të banorëve dhe turistëve mjete lundruese për tu larguar nga ishulli. 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist