SHBA, marka me e vlefshme per investimet e huaja!

Written by on 30/11/2018

Amerika ndodhet ne krye te shteteve me markat me te vlefshme, sipas raportit Nation Brands 2018 te publikuar se fundmi nga kompania konsulente Brand Finance, qe vlereson destinacionet me terheqese per investimet e huaja direkte. Nga vendet e rajonit, destinacioni me i preferuar per investitoret eshte Sllovenia. Sipas raportit SHBA-te jane marka me e vlefshme per 2018-n, duke vijuar te ruajne dominancen. Brand Finance ia atribuon suksesin e saj te vazhdueshem ekonomise se shkalles se vendit, sistemit te larte arsimor dhe “fuqise se bute qe vjen nga dominanca e saj ne industrite e muzikes dhe te zbavitjes”. Ne vend te dyte dhe te trete vijojne te mbeten perkatesisht Kina dhe Gjermania.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist