Republika Çeke zgjeron edhe më listën e kuqe/ Cilat janë kufizimet e reja?

Written by on 22/11/2021

Duke nisur nga dita e sotme, kategorisë së kuqe në Republikën Ceke, do t’I shtohen dhe Gjermania, Danimarka, Lihtenshtajni, Islanda dhe Andorra. Autoritetet çeke kanë vendosur të forcojnë kufizimet e hyrjes për të gjithë ata udhëtarë që vijnë nga vendet e përmendura më sipër, pas një rritje të numrit të rasteve të infektimeve me Covid-19.

Të gjithë atyre që do të vijnë nga këto vende, pavarësisht llojit të transportit, duhet t’I nënshtrohen një testi të dytë PCR, për të gjithë ata që nuk janë vaksinuar apo nuk janë shëruar nga virusi në 180 ditët e fundit.

Radio Travel.al


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist