Qindra qytetarë kundër vaksinimit. Kryeministri italian: Mos i bëni apel vdekjes!

Written by on 03/08/2021

Greqia, Izraeli, Italia dhe Franca janë 4 shtetet kryesore ku protestat masive kundër vaksinimit të detyruar vazhdojnë intensivisht. Protestuesit janë kundër planeve të qeverisë që karta e vaksinimit të japë apo të heqë aksesin në bare, restorante, muze, stadiume etj.

 

Në përgjithësi qytetarët e shohin atë si shkelje të lirive ose kanë shqetësime në lidhje me sigurinë e vaksinave. Gjithsesi shifrat tregojnë se strategjia e vendeve më të zhvilluara po funksionon, pasi kërkesa për vaksinime është e lartë./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist