Pronari i aeroportit në Rusi nxjerr në shitje rezidencën e tij me çmimin marramendës!

Written by on 09/12/2020

Izraeli ka nxjerrë në shitje një rezidencë mahnitëse me vlerë gati çerek miliardë dollarë. Pronari i saj është miliarderi rus Valery Kogan, njëkohësisht bashkëpronar i Aeroportit “Domodedovo” të Moskës. Kjo shtëpi në Izrael ka qenë e famshme prej vitesh për luksin e shfrenuar. Godina e frymëzuar nga arkitektura barok dhe rokoko, ka dysheme dysheme prej mermeri dhe hapësira të brendshme gjigante, ndërkohë që në hyrje ndërtesa befason me llambadarët plot me kristale. Pritet me kërshëri blerësi i saj ndërtese, i cili synon padyshim klientët e pasur, xhepi i të cilit mund të përballojë 258 milionë dollarë.


Current track

Title

Artist