Pas Vlores dhe Sarandes, “La Belle de L’Adriatique” mberrin ne Durres!

Written by on 19/02/2019

“La Belle de L’Adriatique” mberriti sot paradite ne Durres, duke hapur sezonin e turisteve me kroçera ne qytetin bregdetar.Anija me 134 turiste franceze ne bord mberriti nga ishulli i Korfuzit, ndersa mesohet se gjate fundjaves se kaluar ajo eshte ankoruar edhe ne Sarande dhe Vlore.Turistet e huaj perveç qendrave arkeologjike dhe historike te Durresit do te vizitojne sot edhe qytetin e Tiranes.Kroçera me gjatesi 111 metra dhe me flamur belg do te ankorohet ne Durres edhe shtate te shtuna radhazi. Ky eshte viti i trete i lundrimit te kroçeres “La Belle de L’Adriatique” drejt Duresit.Sezoni turistik ne portin e Durresit kete vit ka nisur me shpejt dhe do te zgjase mbi 9 muaj. Deri tani ne APD eshte njoftuar mberritja e 25 kroçerave dhe velierave turistike.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist