Pas Ballkanit, BE-ja do të hapë kufijtë edhe për amerikanët e pavaksinuar!

Written by on 17/06/2021

Qeveritë e BE-së kanë sinjalizuar se do të rihapin kufijtë për sipërmarrësit dhe turistët amerikanë, edhe në rast se ata janë të pavaksinuar. Gjithsesi çdo shtet ka të drejtën për të imponuar kufizime si testet e shpejta apo vendosjen e karantinës pas hyrjes në Evropë.

Vendimi vjen pasi BE-ja hapi kufijtë për vendet e Ballkanit Perëndimor, ndërkohë që në ditët në vazhdim në “listën jeshile” do të përfshihen edhe shtete si Australia, Izraeli, Japonia, Zelanda e Re, Ruanda, Koreja e Jugut, Singapori dhe Tailanda./radiotravel.al  


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist