Njihuni me Zaran, piloten kampione e cila do të eksplorojë botën e vetme!

Written by on 28/07/2021

19-vjeçarja Zara Rutherford synon të bëhet gruaja më e re që fluturon e vetme në planet. Ajo e ka nisur stërvitjen që në moshën 14-vjeçare dhe vetëm 1 vit më parë ka marrë licensën.  Prej 11 gushtit ajo do të nisë fluturimin rreth botës me avionin e saj privat.

Zara do ta financojë vetë udhëtimin, me ndihmën e një sponsori dhe shpreson që të përfundojë në rreth dy ose tre muaj./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background