Një tjetër shtet vendos për bllokim kombëtar deri në 9 prill

Written by on 20/03/2021

Në Poloni do të mbyllen qendrat tregtare, hotelet, mjediset kulturore dhe sportive deri më datë 9 prill. Klasat e para deri në të tretën do t’i rikthehen mësimit online. Restorantet, baret dhe kafenetë do të ofrojnë shërbime, por duke mos lejuar qendrimin në ambientet e këtyre bizneseve.

Shënohet rasti i parë i Coronavirusit në Poloni | Ekonomia Online

Vala e tretë e koronavirusit në Poloni ka shkaktuar rritje të numrit të të infektuarve dhe zyrtarët e shëndetësisë thonë se shkak për këtë është bërë përhapja e variantit britanik./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background