New Yorku, qyteti me i shtrenjte ne bote!

Written by on 17/04/2018

New Yorku, qyteti me i shtrenjte ne bote.

 

Londra per here te pare del nga klasifikimi i 10 destinacioneve me te shtrenjta ne bote. Renditjen e fundit e ka bere kompania e studimeve mbi turizmin Eca International qe ne baze te cmimeve te sherbimeve ne qytete te ndryshme te botes ka percaktuar New York-un qytetin me te shtrenjte te momentit. Ai ndiqet nga Gjeneva ne vend te dyte, Monako dhe Parisi. Londra vitet e kaluara ka qene ne vendet e para per cmimet me te shtrenjta te hoteleve apo edhe restoranteve. Nderkohe kete vit edhe shume zona te tjera te Britanise kane dale jashte ketij klasifikimi. Shkak mbetet trendi i euros ne krahasim me sterlinen qe ka rritur cmimet e destinacioneve te eurozones.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist