Nëse udhëton drejt këtij vendi, do të shpenzosh 1750 paund vetëm për karantinë!

Written by on 12/02/2021

Sekretari skocez i transportit, Michael Matheson, ka konfirmuar se të gjithë turistëve në vend do t’u kërkohet të qëndrojnë në një hotel të caktuar për dhjetë ditë pas mbërritjes nga e hëna. Gjashtë hotele pranë aeroporteve të Aberdeen, Edinburg dhe Glasgow me një kapacitet të kombinuar prej 1.300 dhomash do të përdoren për të zbatuar karantinën. Kostoja e qëndrimit e vendosur në 1.750 paund për person, duhet të mbulohet nga vetë udhëtarët.


Current track

Title

Artist