Mbylli dyert nga pandemia, hapet më në fund parku i famshëm i safarit!

Written by on 14/11/2020

Botswana ka filluar heqjen me faza të kufizimeve të udhëtimeve ndërkombëtare dhe është duke mirëpritur përsëri vizitorët. Udhëtimet ajrore kanë rifilluar në disa aeroporte të mëdha dhe vendi po pret të rihapë kufijtë e tij tokësorë me vendet fqinje, duke përfshirë Afrikën e Jugut, Namibia dhe Zimbabve në 1 dhjetor. Botsvana është një nga destinacionet më të famshme të safarit në Afrikë dhe ka popullsinë më të madhe të elefantëve në botë. Ajo është klasifikuar si një nga 500 përvojat më të mira të udhëtimit në botë.


Current track

Title

Artist

Background