“Mbyllet “kulla Eiffel, alpinisti alarmon francezët!

Written by on 21/05/2019

 

 

Autoritetet pariziene kanë urdhëruar mbylljen e kullës Eiffel , pasi një alpinist është ngjitur në strukturën metalike të saj. Skuadra e zjarrëfikësve ka ndërhyrë menjëherë , ndërkohë turistëve u është thënë të shtyjnë vizitat e tyre. Zyrtarët nuka kanë dhënë informacion për incidentin , dhe nuk kanë dhënë as detaje për rihapjen e kullës.

A rescue worker hangs from the Eiffel Tower Monday, May 20, 2019 in Paris. The Eiffel Tower has been closed to visitors after a person has tried to scale it. (AP Photo/Michel Euler)


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist