Korça hap sezonin turistik me Festivalin e Karnavaleve

Written by on 12/06/2019

 

 

 

Korça ka hapur sezonin turistik me Festivalin Ndërkombëtar të Karnavaleve për të 12-in vit radhaz. Bulevardi i qyteti është mbushur me grupet korçare, por edhe të ardhur nga qytetet e tjera e nga jashtë vendit. Ministri  i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi është shprehur se festivali nxit turizmin, mbështet ekonominë si edhe prodhon mirëqenie. Plot 28 grupe kanë marrë pjesë në paradën madhështore.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist