Kompania ajrore skandinave anullon 709 fluturime!

Written by on 04/05/2019

 

 

Kompania ajrore skandinave “Sas”, ka anulluar 709 fluturime , duke prekur kështu 54 mijë pasagjerë. Duket se shkak është bërë greva e pilotëve norvegjezë. Sindikata e pilotëve ,ka nisur një grevë sfiduese , dhe duket se hendeku mes tyre dhe punëdhënësve është i madh. Megjithatë bisedimet mes palëve duket se do të jenë intensive. Më të prekurit nga kjo grevë janë pasagjerët , të cilëve u janë anulluar fluturimet.

Airbus A320neo


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist