Kalaja e Ali Pashë Tepelenës, “magnet” për turistët vendas dhe të huaj!

Written by on 18/10/2021

“Është bërë shumë, por më shumë do të bëjmë”, kështu shprehet ministrja e turizmit Mirela Kumbaro teksa publikoi pamje nga transformimi i Kalasë së Ali Pashë Tepelenës.

Pas investimit në rehabilitimin e rrugëve të brendshme të kalasë por edhe hapësirave rreth saj, kjo pikë është kthyer në një atraksion tërheqës për turistës vendas dhe të huaj./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist