Itali/Pasaporta e vaksinimit e nevojshme për një jetë normale

Written by on 21/07/2021

Italia është e vendosur t’i klasifikojë njerëzit në të vaksinuar dhe të pavaksinuar.  Konkretisht nga e hëna e 26 korrikut do të duhet “Green Pass”, e cila dëshmon se ke marrë të paktën një dozë të vaksinës anti-Covid, për të hyrë në restorante në pjesën e brendshme.

Nga muaji shtator pasaporta e vaksinimit do të jetë e nevojshme për të hipur në autobusë dhe metro, për aktivitete sportive dhe disko./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist