Hapet të hënën pika e kalimit kufitar të Qafë-Botës!

Written by on 03/06/2021

Të hënën e ardhshme do të hapet Pika e Kalimit Kufitar të Qafë Botës.  Funksionimi i Qafë Botës do të jetë nga ora 08:00 deri në 16:00 dhe vendkalimet do të lejojnë hyrjen në Greqi të 250 personave në ditë. Rihapja vjen pas rreth një viti ku doganat u mbyllën për shkak të masave të pandemisë.

 

Bllokimi i lëvizjes ka patur efekte tepër negative në ekonominë e zonave kufitare./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background