Greqia priti me shume se 33 milione turiste gjate 2018

Written by on 15/02/2019

Greqia priti me shume se 33 milione turiste gjate 2018

Greqia priti me shme se 33 milione turiste nga aeroportet dhe portet e vendit gjate vitit 2018. Shifrat i ka bere publike se fundmi Fraport, shoqata qe menaxhon pjesen me te madhe te aeroporteve ne vend. Sipas te dhenave viti i kaluar ishte nje prej me te mireve per turizmin grek, qofte ne aspektin e shifrave te vizitoreve e fitimeve, ashtu edhe per kohezgjatjen e qendrimeve. Aeroportet me me fluks kane qene ato te Athines dhe Selanikut ndersa destinacionet bregdetare kane qene ato me te preferuara.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist