Greqia heq kufizimet për shqiptarët me pasaporta biometrike

Written by on 30/07/2021

Udhëtimet drejt Greqisë të personave me banim në Shqipëri dhe pasaporta biometrike, janë sërish të lejueshme. Për të gjithë pasagjerët nga aeroporti i Tiranës që udhëtojnë në Greqi kërkohet testi Covid, një dëshmi që personi e ka kaluar ose certifikata e vaksinimit.

Konkretisht, vaksinat e njohura për të udhëtuar në Greqi janë Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Sinovac dhe Johnson & Johnson. Eshtë i detyrueshëm regjistrimi digjital i udhëtimit (PLF) 24 orë përpara udhëtimit./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist