Gjoba marramendëse pas ndeshjes së parë për Shqipërinë!

Written by on 17/12/2019

 

 

Gjatë ndeshjes së fundit , Komisioni i Disiplinës dhe Etikës në UEFA ka vendosur të gjobisë Federatën Shqiptare të Futbollit , sa i takon ndeshjes Shqipëri-Francë të mbajtur në “Air Albania”.  FSHF-ja është gjobitur me 5000 euro për fërshëllimat ndaj himnit francez para ndeshjes në fjalë. Federata është gjobitur gjithashtu edhe për hedhje të sendeve të forta si dhe për problemet që u hasën gjatë ndeshjes m e organizimin. Gjoba shkon në total 23 500 euro, dhe duhet të paguhet 90 ditë pas publikimit të vendimit. 


Current track

Title

Artist

Background