Franca kalon Shqipërinë në listën jeshile. Testi PCR, kushti i vetëm për udhëtarët!

Written by on 26/06/2021

Franca e ka kaluar Shqipërinë në listën jeshile të vendeve me rrezik shumë të ulët infektimi. Për këtë arsye vendi ka zbutur kufizimet për hyrjen e udhëtarëve shqiptarë me pasaportë biometrike. Edhe të pavaksinuarit mund të udhëtojnë, mjafton të kenë një PCR të 72 orëve të fundit ose test antigen.

Ju rikujtojmë se kush është i vaksinuar me Pfizer, Moderna, AstraZeneca dhe Johnson & Johnson, është i lirë të hyjë në Francë. Vaksinat e tjera, ende nuk njihen./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist