Departamenti Amerikan i Shtetit shprehet kundër udhëtimeve në Greqi

Written by on 06/08/2021

Me pjesën më të madhe të botës që ende po lufton për të kontrolluar përhapjen e variantit Delta, Departamenti Amerikan i Shtetit po këshillon amerikanët të rishqyrtojnë udhëtimet e tyre jashtë vendit në vende të caktuara. Konkretisht Greqinë, Irlandën, Maltën dhe Iranin, Amerika e ka klasifikuar në nivelin e katërt të alarmit.

Amerikanët nxiten të shmangin udhëtimet në këto vende për shkak të rritjes së shkallës së infeksionit. Destinacione të tjera pushimesh në nivel alarmi përfshijnë Holandën, Portugalinë, Spanjën, Britaninë e Madhe, Kosta Rikën dhe Panamanë./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist