Çfarë duhet të dini për udhëtimet në Itali tani

Written by on 03/07/2021

Italia gradualisht ka relaksuar kontrollet kufitare dhe kufizimet lokale ndërsa udhëtarët rikthehen në një nga destinacionet më të njohura në botë. Darka në ambiente të mbyllura është rikthyer, ora policore ka mbaruar dhe ka shumë atraksione të reja për të shijuar, që nga tunelet sekrete të sapohapura në Koloseu e deri tek zbulimet e fundit në Pompei.

Por kërcënimi i virusit është ende i pranishëm, veçanërisht ndërsa varianti Delta përhapet. Disa kufizime të lidhura me pandeminë ende zbatohen dhe mund të forcohen sërish nëse shfaqen tendenca shqetësuese./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist