Britania dhe Franca, miliona euro për të luftuar emigrantët e paligjshëm!

Written by on 22/07/2021

“Investim për të ndalur varkat me emigrantë ilegalë nga brigjet britanike”, ka qenë kjo marrëveshja e fundit nënshkruar mes Francës dhe Britanisë së Madhe. Përpjekjet synojnë të angazhojnë më shumë forca policore dhe investime të mëdha në teknologjinë zbuluese në bregun francez.

Mësohet se Britania e Madhe do të ndihmojë në financimin e 62.7 milionë eurove mes viteve 2021-2022./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist