Ambicia e Kinës/Në 2033 planifikon misionin e parë në mars!

Written by on 26/06/2021

Kina planifikon të dërgojë misionin e saj të parë në planetin Mars në vitin 2033. Plani është afatgjatë për të ndërtuar një bazë të banuar përgjithmonë në planetin e kuq dhe për të nxjerrë burime prej saj.

Plani ambicioz për të vendosur njerëz në mars, pritet të intensifikojë garën me Shtetet e Bashkuara./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist