Alberta Zani, gazetarja që jeton midis Tiranës dhe Michiganit

Written by on 03/02/2021

E ftuar mëngjesin e sotëm në emisionin “Boeing 104.6” në Premium Channel dhe Radio Travel ishte Alberta Zani, gazetarja që prej vitesh e ndan jetën midis Shqipërisë dhe Amerikës. Ajo foli sot për lagjen e famshme Bruklin, e cila është bërë shumë e njohur në skenat e ndryshme të filmave apo në videot e New Yorkut. Sipas Albertës, Bruklin është një vend fantasik, pasi ndryshe nga zonat e tjera të Amerikës, në këtë zonë njerëzit janë shumë social dhe më të afrueshëm me njëri tjetrin. Albeta foli dhe për pasionin e saj për udhëtimet dhe dëshirën që ka për të parë botën, por sipas saj për shkak të pandemisë, situata aktualisht është bllokuar në lëvizje.


Current track

Title

Artist