Aeroporti i Dubait: 20% më shumë pasagjerë, por ende vite larg për t’u rikuperuar!

Written by on 16/11/2021

Aeroporti i Dubait, më i ngarkuari në botë për udhëtimet ndërkombëtare, priti 20% më shumë trafik pasagjerësh në tremujorin e tretë të 2021 krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar. Megjithatë, një rikuperim i plotë mbetet vite pas. Zyrtarët besojnë se rimëkëmbja do të jetë e fortë dhe e mundur, të paktën brenda 2 viteve të ardhshme.

Përshpejtimi i vaksinimeve dhe relaksimi i kufizimeve të udhëtimit do t’i lejojë evropianët të ikin nga moti dimëror për plazhet e Dubait dhe turistët të vizitojnë panairin gjigant në qytet që do të zgjasë deri në mars./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist