Rikthehen tërmetet, shkatërrohen tre fshatra!

Written by on 08/11/2019

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.8 ka shkatërruar plot tre fshatra. Lëkundjet e orëve të para të mëngjesit e kanë patur epiqendrën në pjesën lindore të Iranit, sipas raportimit të mediave. Ekipet e emergjencës kanë mbërritur në fshatrat e prekur. Irani ndodhet në një vijë të madhe midis pllakave tektonike arabe dhe atyre euroaziatike dhe ka përjetuar shumë tërmete në të kaluarën.

 


Current track

Title

Artist

Background