Mrekullia e re e shëndetësisë shpëton globin

Written by on 13/08/2019

Sipas një studimi të fundit Ebola do të jetë shumë shpejt një sëmundje e parandalueshme dhe e shërueshme. Bashkimi i dy ilaçeve të reja ka treguar përmirësime të dukshme të mbijetesës sipas shkenctarëve. Më shumë se 90% e të prekurve do të mund të mbijetojnë nëse trajtohen me ilaçet efektive. Insitutet e shëndetit janë shprehur se rezultatet janë lajm i mirë i parandalimit dhe shërimit  të virusit.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background