Lajm i mirë për mjekët, Britania premton viza speciale!

Written by on 09/11/2019

Boris Johnson ka premtuar viza të reja për infermierët dhe mjekët. Kryeministri britanik ka njoftuar një sistem të ri vizash për të përmirësuar Shërbimin Kombëtar të Shëndetit, si dhe për të rekrutuar mjekë dhe infermierë pas Brexit. Tarifat për vizë do të përgjysmohen, profesionistët mjekësorë do të marrin pikë shtesë dhe do të “gjurmohen”me shpejtësi sipas planeve të përpiluara pas daljes nga Bashkimi Europian.


Current track

Title

Artist

Background