Ja çfarë u gjet në rrënojat e teatrit!

Written by on 11/09/2019

Arkeologët italianë kanë nisur të studiojnë një qyp me monedha të lashta romake të gjetur në rrënojat e një teatri të vjetër në veri të Italisë. Edhe pse zona rezulton të jetë një pasuri e vërtetë arkeologjike , edne nuk janë bërë të ditura detajet historike dhe kulturore të zbulimit. Arkeologët kanë gjetur gjithashtu një pllakë floriri. Monedhat e zbuluara një javë më parë, janë dërguar në laborator për studime të mëtejshme.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background