Dita ndërkombëtare e Francës zbulon shpikjen e re!

Written by on 16/07/2019

Një shpikës francez ka fluturuar të dielën mbi “Champs Elysee”,me një motor nën sytë e presidentit francez dhe liderëve të tjerë të Bashkimit Europian. Ish kampioni i “jet ski” është ngjtur në qiell në një ekspozim futuristik në paradën e ditës së bastisjes. Mjeti është krijuar fillimisht për të fluturuar mbi ujë, dhe fuqia e tij arrin të ngjitet me shpejtësi prej 190 km në orë. Synimi është të kalojë kanalin anglez për herë të parë.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background