Borë në mes të korrikut!

Written by on 16/07/2019

Portali meteorologjik Italian”3Bmeteo” ka njoftuar se në alpet europiane kanë rënë rreth 30 cm borë. Bora ka rënë në Francë në juglindje të vendit në lartësinë 2600 metra mbi nivelin e detit.  Reshje bore janë konstatuar edhe viset malore të Rumanisë, Bullgarisë dhe Sllovakisë. Meteorologët nga ana tjetër, janë shprehur se nuk bëhet fjalë për diçka të jashtëzakonshme pasi bora ka rënë në  vise shumë të larta malore.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background