Barrierat amerikane ndikojnë në turizimin e këtij shteti!

Written by on 13/07/2019

Kufizimet në udhëtime të vendosura nga Shtetet e Bashkuara drejt ishujve të Karaibeve, pritet të ulin ndjeshëm turizmin në Kubë. Rënia e turistëve me 8.5%, do të ndikojë edhe në ekonominë e vendit. Në qershor të këtij viti, autoritetet amerikane kanë ndaluar avionët dhe jahtet që të udhëtojnë drejt ishullit. Kjo ka ndikuar ndjeshëm në bizneset vendase që lidhen me turizmin.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist

Background