Shtyrja e masave në Danimarkë zgjatet deri më 28 shkurt!

Written by on 03/02/2021

Danimarka ka vendosur të zgjasë kufizimet e udhëtimeve deri më 28 shkurt. Lajmin e bëri të ditur Ministria e Transportit, sipas të cilës çdo udhëtar që hyn në vend duhet të paraqesë një arsye të vlefshme dhe një test negativ Covid-19 të marrë në 24 orët e fundit. Gjithsesi danezëve u është bërë thirrje të shmangin të gjitha udhëtimet drejt vendeve të huaja.


Current track

Title

Artist