SHBA pranë miratimit emergjent të vaksinës së dytë ndaj Covid-19

Written by on 18/12/2020

Shtetet e Bashkuara janë drejt miratimit të vaksinës së dytë kundër koronavirusit. Bëhet fjalë për autorizimin e vaksinës Moderna nga FDA që do t’i mundësojë kompanisë të fillojë të shpërndajë miliona doza. Sipas autoriteteve, vaksina Moderna është e sigurt dhe 94% efektive. Pak ditë më parë, SHBA ka nisur gjithashtu vaksinimin e popullatës me vaksinën e parë, Pfizer nga BioNTech.


Current track

Title

Artist