Qeveria çeke një hap prapa: Në dhjetor rihap tregjet dhe restorantet!

Written by on 30/11/2020

Më 3 dhjetor qeveria çeke ka njoftuar se do të rihapë tregjet, restorantet dhe muzetë në të gjithë vendin ku përhapja e infektimeve me Covid-19 është ngadalësuar. Teatrot dhe kinematë do të vazhdojnë të qendrojnë të mbyllura, ndërkohë që dyqanet që shesin mallra jo-thelbësore, sallonet e parukerive, dhe galeritë do të mund të hapen me kufizime. Numri i rasteve ditore me COVID-19 në Çeki ka filluar të ulet në sajë të kufizimeve të vendosura në mes të tetorit duke arritur afërsisht 5.000 nga 15. 000 muajin e kaluar.


Current track

Title

Artist