Epidemiologu Taulant Muka: “Po bëhet një vaksinë që nuk i dihen efektet”

Written by on 14/01/2021

I ftuar sot në mëngjes në emisionin “Boeing 104.6” në Premium Channel dhe Radio Travel ishte dhe epidemiologu qe jeton ne Zvicër, Taulant Muka. Sipas tij, sot e gjithë bota si dhe Shqipëria, po bën një vaksinë që ende nuk i dihen pasojat pasi në një kohë normale vaksinës do t’i duheshin  8 – 10 vite pas prodhimit për të qenë efikase, ndërsa kjo sot ka dalë për 6 muaj. Taulanti tha se kompania nuk mban asnjë përgjegjësi për asnje efekt anësor të vaksinës dhe kjo gjë është bërë publike që në ditët e para të prodhimit. Në fund Taulandi që ka mbajtur dhe për pak kohë postin e zëvendës Ministrit të Arsimit, tha se nuk duhet të bllokohet jeta e njerëzve, pra të kemi kujdes, por jo të izolohemi!


Current track

Title

Artist