AirBnb drejt zgjerimit, perfshin ne sherbim edhe transportin AirBnb po planifikon te krijoje nje platforme te re te ridimensionuar duke integruar biznese te reja ne fushen e rezervimeve, duke perfshire edhe transportin. Edhe pse nuk ka ende informacione specifike per menyren se si do te vijoje zhvillimi i AirBnb-se, kjo e fundit po zhvillon diskutime […]

Delta Airlines dhe Easy Jet me syte ndaj aksioneve te Alitalia Delta Airlines dhe EasyJet kane konfirmuar se, se bashku me kompanine italiane hekurudhore te mbeshtetur nga shteti, Ferrovie dello Stato, jane bashkuar per te shqyrtuar nje perpjekje per te blere kompanine ajrore Alitalia.Ferrovie po merr rolin udheheqes ne oferten e fundit per te rinovuar […]

Turizem, 30 milione udhetime drejt Kines ne vit Turistet e huaj kryen mbi 30 milione udhetime ne Kine vitin e kaluar, nje rritje kjo prej 5% ne krahasim me vitin e kaluar. Instituti i Statistikave ne vend percaktoi se Koreja e Jugut, Japonia, ShBA-ja dhe Malajzia ishin nder 10 tregjet me te medha turistike burimore […]

Malajzi, rritet numri i turisteve europiane   Malajzia eshte kthyer ne nje prej destinacioneve me te preferuara per udhetimet me rreze te gjate nga ana e turisteve europiane. Fluksi i turisteve europiane ne Malajzi gjate vitit qe lame pas u rrit me 16.5% me shume se viti 2017. Autoritetet turistike te vendit kane theksuar se […]

Greqia priti me shume se 33 milione turiste gjate 2018 Greqia priti me shme se 33 milione turiste nga aeroportet dhe portet e vendit gjate vitit 2018. Shifrat i ka bere publike se fundmi Fraport, shoqata qe menaxhon pjesen me te madhe te aeroporteve ne vend. Sipas te dhenave viti i kaluar ishte nje prej […]

Venecia, miratohet takse e re per turistet, hyn ne fuqi ne maj Autoritetet e turizmit ne Venecia kane miratuar taksen e re te turizmit per qytetin duke sjelle keshtu me shume kosto per turistet qe i drejtohen ketij destinacioni. Per shume prej banoreve te Venecias, jeta eshte veshtiresuar shume nga numri i larte i turisteve […]

Turizmi, fluturimet midis Izraelit dhe Shqiperise dyfishohen kete vit Numri i turisteve nga Izraeli pritet te rritet ne Shqiperi ndersa frekuenca e fluturimeve mes dy vendeve pritet te zgjerohet. Njoftimin e beri Ministri i Turizmit dhe Mjedisit ne Panairin Nderkombetar Mesdhetar te Turizmit qe u mbajt para disa ditesh ne Izrael. Kete vit Izraeli do […]

Parashikimi i motit sot/ Ja si pritet të ndryshojnë temperaturat ditën e sotme Vranësira dhe intervale kthjellimesh dominojnë në vend. Më të dendura vranësirat paraiten në zonat verilindore duke rrezikuar reshje të izoluara dëbore. Pasditja dhe orët e mbrëmjes dominohen nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, por më të dukshme në Juglindje. Era do të fryjë […]

Horoskopi ditor, e premte 15 shkurt 2019   Dashi Parashikohet një ditë e mbushur me nervozizëm, ku nuk përjashtohen as disa debate. Kujdesi nuk është asnjëherë i tepërt, ndaj në këto momente duhet treguar kujdes. Bëni mirë të sqaroni disa situata të cilat kanë të bëjnë me familjen. Demi Nëse dashuria është gjithë çfarë dëshironi […]

Kuriozitete per Diten e Shen Valentinit   1.Shen Valentini eshte festa per te cilen shkruhen me shume kartolina ne bote, duke perjashtuar ketu  Krishtlindjet dhe Vitin e Ri. Vetem ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes shkembehen 1 miliarde fraza dashurie çdo 14 shkurt dhe kjo dashuri eshte e drejtuar jo vetem tek partneret, por tek […]


Current track

Title

Artist

Background