Politikanët në Itali: Masat më të ashpra për të pavaksinuarit!

Written by on 19/11/2021

Shumë politikanë në Itali po i bëjnë thirrje qeverisë kombëtare që të vendosë kufizime ndaj personave që refuzojnë të bëjnë vaksinën, për të shmangur masën e izolimit dimrin e ardhshëm. Sipas tyre, italianët nuk duhet të frenohen nga 10% e personave që nuk e kuptojnë rëndësinë e vaksinimit dhe duan t’iu imponojnë rregullat e tyre shumicës.

Sikurse në Gjermani, edhe në Itali parashikohet një valë e katërt e koronavirusit./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist